Opinia potencjalnego pracodawcy

Zdobycie upragnionego tytułu licencjata lub magistra nie jest i nie powinno być celem samym w sobie. Studia nie mogą być również fanaberią i sposobem na zagospodarowanie kilku lat czasu, choć w praktyce często tak właśnie jest. Seria zaliczeń, egzaminów oraz praktyk powinna służyć temu, aby łatwiej znaleźć dobrą pracę i zarobić pieniądze dla siebie i rodziny. Sprawa nie jest prosta, ponieważ oczekiwania pracodawców są konkretne, a świeżo upieczony absolwent nie zawsze jest w stanie im sprostać. Wspomniano już wyżej, iż teoretyczna wiedza jest mniej doceniana aniżeli ta praktyczna, więc warto się bardziej skupić na tej drugiej.

 

Generalnie pracodawca często nie przywiązuje specjalnej wagi do tego, jaki dyplom posiadamy i czy w ogóle jest. Zwróci natomiast uwagę na nasze zawodowe doświadczenie – ono stanowi argument. Wielu studentów nie może się pochwalić rewelacyjnymi osiągnięciami w tej materii, zwłaszcza gdy mowa o studiujących dziennie. Tu daje o sobie znać sygnalizowana już przewaga zajęć na uczelniach prywatnych, które zwykle oferują ciekawsze i rozbudowane praktyki oraz staże zawodowe. Trzeba też dodać, że stanowią one wielokrotnie szansę zaklepania etatu jeszcze w czasie studiów.

 

Dyplomy mają swoją wagę, tak jak poszczególne kierunki i modele organizacyjne zajęć na uczelniach. Na rynku pracy liczą się jednak w największym stopniu kompetencje, a o te najlepiej postarać się na własną rękę.

Polecamy wszystkim Szkolenia na WSNHiD

4 thoughts on “Opinia potencjalnego pracodawcy

  1. Eloszka użytkownikom! Wyjątkowo zajawiła moją osobę myśl wyrażona w tym poście, bez pomocy by się na coś podobnego chyba nie wpadło. Writer udostępnił zdecydowanie ciekawe spojrzenie do tego tematu. Uważam, iż warto porozważać nad autora sądami, ponieważ bywają wyważone, godne czasu, a autor jest następnym autorytetem dla wielu.

  2. Eloszka użytkownikom! Wyjątkowo zajawiła moją osobę myśl wyrażona w tym poście, bez pomocy by się na coś podobnego chyba nie wpadło. Writer udostępnił zdecydowanie ciekawe spojrzenie do tego tematu. Uważam, iż warto porozważać nad autora sądami, ponieważ bywają wyważone, godne czasu, a autor jest następnym autorytetem dla wielu.

  3. Piątka! Wspaniale przyswaja się wszystko, co jest zaprezentowane w treściwym artykuliku. Naprawdę ten kto to kreślił, miał duże rozeznanie o sprawie. Zawartość wpisu była dla mnie ważna i bez wątpienia również szybko użyję przedstawionych tutaj zaleceń. Spadam i życzę jeszcze wielu udanych wypowiedzi w podobnym tonie.

  4. Piątka! Wspaniale przyswaja się wszystko, co jest zaprezentowane w treściwym artykuliku. Naprawdę ten kto to kreślił, miał duże rozeznanie o sprawie. Zawartość wpisu była dla mnie ważna i bez wątpienia również szybko użyję przedstawionych tutaj zaleceń. Spadam i życzę jeszcze wielu udanych wypowiedzi w podobnym tonie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *